Klimatyzacja samochodowa tel. 795-140-016

Klimatyzacja samochodowa tel. 795-140-016


klimat_kawiary_warsztat

Wiecie bez czego nie wyobrażamy sobie jazdy samochodem? Oczywiście bez klimatyzacji.

Tak się składa, że się w niej specjalizujemy, dlatego zapraszamy do naszego warsztatu przy ulicy Kawiary 49.

Wielu gnieźnieńskich mechaników odsyła do nas trudne przypadki, związane z klimatyzacja, bo wiedzą, że to własnie my sobie z nimi poradzimy. I mają rację, bo wyzwań się nie boimy. 

 

 

 

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne samochodów i precyzyjnych urządzeń klimatyzacyjnych, wymagają od personelu wysokich kwalifikacji. Taki personel posiadamy, a ustawiczne dokształcanie uważamy za normę w naszej pracy. Starsze modele samochodów wybaczały nam drobne błędy w eksploatacji klimatyzatorów. Układy nowoczesne z coraz mniejszą ilością czynnika oraz pompami o płynnej wydajności wymagają bardzo precyzyjnych urządzeń diagnostycznych i starannych działań przy tej klimatyzacji zwłaszcza po rozhermetyzowaniu instalacji i jej ponownym napełnianiu. Niewłaściwe procedury prowadzą do poważnych uszkodzeń układu, najczęściej zatarcia pompy. Wymiana wtedy tylko uszkodzonego elementu nie rozwiązuje problemu, gdyż cała instalacja przed wymianą musi zostać oczyszczona przy pomocy specjalistycznych urządzeń i środków chemicznych. Taką usługę naszym klientom zapewniamy i dopiero wtedy możemy na zamontowane elementy udzielić gwarancji. Wielu usługodawców w zakresie przeglądów klimatyzacji sprowadza swoje działania tylko do odgrzybiania lub ewentualnie sprawdzenia temperatury, a przy brak czynnika jego uzupełnienie. Na takie uproszczenia można było sobie pozwolić przy starszych rocznikach, pompy z elektronicznym sterowaniem wydajnością nie wybaczają takich uproszczeń. Dlatego też przypominamy naszym klientom, że obok podstawowych zabiegów jakie okresowo należy wykonywać w samochodach, takich jak na przykład wymiana oleju klocków hamulcowych, filtrów itp., należy również zadbać o coroczny profesjonalny przegląd klimatyzacji, który powinien polegać na sprawdzeniu:

  • stanu czynnika chłodniczego,
  • stanu ruchomych elementów (sprzęgło, wentylatory, koła pasowe, pasek klinowy),
  • stan elementów mocujących,
  • wydajności całego układu przy pomocy profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Następnie na wymianie filtra kabinowego oraz odgrzybianiu. Na rynku obsług klimatyzacji istnieje wiele systemów odgrzybiania. Każdy z nich jest na swój sposób skuteczny, lecz dopiero połączenie kilku technik daje odpowiedni rezultat. Jest to zależne od stopnia zanieczyszczenia. Nasza firma dysponuje zarówno skutecznymi środkami chemicznymi rozpylanymi w całym układzie klimatyzacji przy pomocy ultradźwięków, jak i odpowiedniej mocy ozonatorem do oczyszczania kabin samochodowych, chłodni stacjonarnych i mobilnych oraz różnego rodzaju pomieszczeń.